Bitva klanů 2020

Kde: v Háji u Duchcova u Hasičské zbrojnice

Kdy: 18. dubna od 13:00 (zápis týmů 13:00 - 13:30, start závodu v 14:00)

Pravidla jsou níže

O co se jedná?

Jedná se o netradiční soutěž mladých hasičů z Háje u Duchcova, jejímž cílem je přiblížit hasičský sport a "hasičinu" rodičům dětí a široké veřejnosti, prostě komukoliv, kdo bude mít zájem. Ale také uspořádat zábavnou soutěž pro dospělé hasiče.

Na místo rozhodčích se postaví děti z hasičského kroužku a na místo závodníků jejich rodiče, trenéři, sousedé, občané z obce, ale i hasiči z ostatních sborů, kteří přijedou. Soutěžit nemají jen hasiči a občané z Háje u Duchcova, ale pokud možno i lidé z jiných měst a obcí.

Soutěže se může zúčastnit každý. Je třeba vytvořit dvoučlenný tým bez ohledu na věk a pohlaví. Závodit se bude proti ostatním týmům na trati,kde se bude plnit 6 disciplín, přičemž zdolání trati se bude měřit časem. Tým s nejmenším počtem trestných bodů (trestné body + čas běhu tratě) vyhrává zajímavé ceny. I na další týmy čekají lákavá ocenění.

Informace pro veřejnost:

Vyzkoušejte si, jaké je to být hasičem!

Přijďte na 11. ročník Bitvy klanů a vyzkoušejte si, jaké je to být hasičem. Čeká Vás krátká trať, na které bude několik snadných disciplín, které souvisejí s hasičským sportem a s hasičinou. Poměřte své síly s profesionálními i dobrovolnými hasiči, ale i se svými sousedy!

Není to bráno jako profesionální závod, ale naopak jako zábavný závod!

Zvládnou to i děti, tak proč né i Vy?

Disciplíny:

1. Střelba ze vzduchovek

Na vzdálenost 10 metrů se střílí ze vzduchovek na špalíky 5x7x2 cm. Každý člen družstva má 3 střely.

2. Hod na cíl

Na stanovišti K2 se hází tenisovým míčkem do vyznačeného čtverce ze vzdálenosti 5 metrů. Každý člen družstva má 3 hody. Hodnotí se první dotek země.

3. Topografie

1.úkol - každý člen hlídky určí tři topografické značky, viz příloha topografické značky.

2.úkol - tým společně odhadne vzdálenost v metrech nějakého určeného cíle.

4. Požární ochrana

Na stanovišti K4 každý člen určí jednu grafickou značku technických prostředků PO a dále k vybranému obrázku určí jeden vhodný a jeden nevhodný hasební prostředek. Viz přílohy POŽÁRNÍ OCHRANA.

5. Rozvinutí hadice na cíl

Na stanovišti K6 se pomocí hadice "C" (10m) složené v kotouči, snaží závodník srazit pomocí rozvinutí hadice 3 kuželky ve vzdálenosti 3 metrů. Kuželky jsou postaveny do trojúhelníku. Každý člen družstva má 1 hod.

6. Hlavolam

Na stanovišti budou muset závodníci zapojit proudnici C + hadice C, hadice C + hadice C, hadice C + rozdělovač, hadice B + rozdělovač, hadice B + hadice B, namontování koše na savici. Provedení disciplíny je libovolné (možnost vzájemného pomáhání členů týmu). Tým odstartuje ze startovní čáry, provede všechny úkony a poté se vrátí na startovní čáru, kde bude zastaven čas!

Hodnocení – za jeden nesprávně zapojený spoj penalizace 30 vteřin

0-45 vteřin = 0 trestných bodů

45-90 vteřin = 5 trestných bodů

90-120 vteřin = 10 trestných bodů