Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. května - Měrunice

23. 5. 2017

Měrunice

21. května

Soutěž v požárních útocích pro veterány je v Měrunicích každoroční záležitostí. V minulosti se hájští na tyto závody už několikrát podívali a občas zde zazářil i nějaký ten úspěch. Tento rok jsme si zde chtěli opět zazávodit, konkrétně družstvo mužů. Nicméně byl problém ohledně složení družstva. Závodníků jsme měli dost, ale byli trochu mladší, než bylo vhodné, jelikož to byl závod pro veterány. A tak jsme se závodu zúčastnili i přestože mimo soutěž, jako tréninkově před budoucími závody na lize.

Přípravy nám šli dobře. Základna byla vždy rychle a kvalitně připravena. Měli jsme trochu obavy ohledně vrtulí, které se nám tvořily na trénincích. První útok byl tady. Hadice byly zdárně roztáhnuty, terče rychle sestřeleny, nicméně problém na koši, kdy se při montování dotkl vody a tedy neplatný pokus. Byl to celkem povedený čas, i když jen na dvě B. 

Poté tady byl druhý soutěžní pokus. Opět šlo vše celkem dobře. Jen při útoku se čekalo déle na vodu, jelikož byla opět menší komplikace na koši. Tentokrát platný čas i když horší, nicméně stále jsme byli mimo soutěž, a tak nebylo třeba se rozčilovat. Naopak jsme si vyzkoušeli nervozitu, přípravy i běh někde jinde. Skvělý trénink.

Z celkových čtyř družstev:

4. místo Háj