Jdi na obsah Jdi na menu
 


29. dubna - Hostomice

4. 5. 2017

Hostomice

Memoriál Jaroslava Fellera

29. dubna

Hájští hasiči už po několikáté zahájili novou sezónu na závodech v Hostomicích, kde se pořádají v nám blízkém okolí první závody v požárních útocích pro dospělé. Hájští měli ještě další důvod k vydání se na tyto závody. Měli totiž putovní pohár za první místo z minulého roku, a tak jsme ho přijeli obhajovat či spíš předat. 

18192362_1442038982526331_8694134636632288776_o.jpg

Naše soutěžní družstvo bylo složeno pouze ze dvou mužů a z pěti žen. Navíc pro tři ženy to byl úplně první soutěžní pokus na těchto závodech. V Hostomicích je to specifický útok, jelikož se zde závodníci musí obléknout do zásahové uniformy a helmy, dále se posilnit nápojem, savice tu jsou tři, závodníci musí překonat ještě řadu překážek. Na trénink nebyl vůbec čas. Měli jsme po závodech v Háji, které jsme pořádali, před čarodějnicemi a museli jsme trénovat na jiné závody. A tak tyto závody v Hostomicích byly ponechány spíše náhodě a štěstí.

Vše šlo v Hostomicích nezvykle rychle. Soutěžních družstev zde bylo celkem pět. Pokus hájského družstva vypadal zpočátku velmi nadějně. Hadice rychle roztaženy. Nicméně brzy se objevil první problém na rozdělovači, kdy závodnice rozdělovač otočila při zapojování opačným směrem. Nemožný říkali jsme si. Ale v Háji se nám to stát může. Chvíli tedy trvalo jeho otočení správným směrem, což nás značně zdrželo. Dalším, ovšem méně závažným, problémem bylo, že proudařka nechtěně spojila jedno céčko do sebe. Předělání nám tedy opět chvíli trvalo. Opět další nečekaná komplikace. Tohle se prostě nevymyslí. Útok jsme nakonec úspěšně dokončili, ačkoliv s horším časem.

Celkově se Háj umístil na 5. místě z pěti družstev. Náš útok nás pobavil samotné. Ještě dlouho jsme se smáli tomu, co se stalo... snad jsme si tu smůlu na prvních závodech už vybrali. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář