Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. září - O pohár primátora Teplic

16. 9. 2017

O pohár primátora Teplic

Osek

9. září

Každoroční soutěž O pohár primátora Teplic se vždy pořádá v jiném městě. Letos se toho ujal Osek, což pro nás vzhledem ke vzdálenosti bylo velmi výhodné. Nicméně v  Oseku se toho tento víkend dělo víc, jelikož druhý den 10. září se zde pořádalo další kolo TFC a další sobotu 16. září zde byla soutěž pro děti. Osek měl nabitou činnost. Pojďme ovšem zpět k soutěži. Tuto soutěž hájská družstva v minulých letech několikrát vyhrála. Dokonce se s námi p. Kubera i vyfotil... V předchozím roce 2016 na této soutěži jelo pouze naše družstvo žen, které tuto soutěž vyhrálo a spolu s tím i putovní pohár. Byla před námi tedy obhajoba. 

V letošním roce sem ovšem nejelo jen družstvo žen, ale bylo postaveno i družstvo mužů. Obě družstva vycvičená z Podřipské hasičské ligy. I když, jak uvidíme později, tak se raději nebudeme chlubit, že tato družstva jsou z PHL. Tento víkend se nám prostě v Oseku moc nedařilo. Vlastně vůbec. Zajímavé také bylo, že pro mnohé to bylo velmi hektické ten den. Někteří se totiž účastnili svatby, a tak si z této události jen odskočili zazávodit a zase mazali zpět na svatbu. Na další čekala obecní akce. 

První šlo družstvo mužů. Zde bohužel došlo k chybě u rozdělovače, kdy nestihl doběhnout na značku, čímž proudy byly příliš daleko od terčů. Chvíli trvalo, než jsme to celé napravili. Přeci jen jsme dostříkali a měli platný čas. I když celkem špatný. Poté šly naše ženy. Při pohledu na jejich družstvo něco nesedělo. Byly totiž v šesti. Byl problém sehnat sedmou závodnici. Ale útok se podařilo natrénovat i v šesti. Každý věděl, co má dělat. Zpočátku nadějný útok zkrachoval, když se na naší mašině objevil defekt. Čudlík na vypínání mašiny se totiž zasekl a mašina se tak neustále vypínala. Útok se tedy nepodařilo dokončit a byl neplatný.

21587083_1577823262281235_8329621703219836375_o.jpg

Celkové výsledky závodu

Kategorie mužů, celkem 5 družstev:

4. místo Háj

Kategorie žen, celkem 3 družstva:

3. místo Háj