Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podřipská hasičská liga 2017

29. 5. 2017

Podřipská hasičská liga

2017

PHL je seriálový závod, který se pořádá převážně v okolí hory Říp, jak napovídá název. Jedná se o několik závodů, z nichž se sbírají body do celkového umístění. Na závodech PHL se ovšem vždy soutěží ve dvou kategorií. První je kategorie TOP, ve které muži závodí na 3B, ženy na 2B s nastartovanou mašinou. Druhá je kategorie ŘÍP, ve které muži běhají na 2B a ženy na 2B bez nastartované mašiny. Obě kategorie jsou samostatné a nezávislé na sobě. Takže se vlastně v jeden den konají dvě soutěže zároveň. Tím je tato soutěž ovšem velice časově náročná, jelikož je to na celý den. Háj se do PHL zapojil už před dvěma lety s družstvem mužů. Bylo to spíše na zkoušku v polovině sezóny. Posbírali jsme nějaké zkušenosti a zjistili, jak to zde chodí. V minulém roce se do PHL zapojilo družstvo žen, i když také jen do poloviny sezóny. Nicméně v letošním roce 2017 se do PHL zapojilo družstvo žen i mužů a to hned od začátku. Závody se pro nás konají většinou na pro nás vzdálenějších místech a tudíž je pro nás účast o to náročnější. Celou zimu jsme se připravovali na tyto závody. Ladili především sestavy, fyzičky, materiál a další záležitosti. S novou sezónou se objevily rovněž i nové dresy. Na závody jsme usilovně trénovali díky zavedeným pravidelným tréninkům. Občas se nám na tréninku zadařilo, občas jsme měli pot i slzy v očích. Sezóna je tedy před námi a podívejme se, jak se nám bude dařit na jednotlivých závodech.

Bodová tabulka ze všech kol:

http://www.podripskaliga.cz/rocniky/7/vysledky

28. května Štětí 

První závody se pořádaly ve vzdáleném Štětí. Při příjezdu jsme trochu bloudili, ale nakonec se nám místo pořádání podařilo nalézt. Jelikož jsme zde byli celý den, tak jsme se řádně připravili. Stan, lavice, stolky, obědy, svačinky, pitný režim a čekáme. Družstev zde bylo poměrně dost. Na řadu jsme šli vždy spíš ke konci, a tak jsme měli čas na důkladné přípravy. Zkoušky hadic, ladění výstroje, i pořádné protáhnutí těla nesmělo chybět před každým naším pokusem. 

Kategorie TOP:

MUŽI - První šlo na řadu družstvo mužů, které mělo na těchto závodech premiéru. Béčkaře jsme si museli vypůjčit od Měrunic, kromě toho košaře nám dělala Eva z ženských a strojníka Tonda z Oseka. Jinak zbytek byl čistokrevný Háj. Sestava: koš Eva Pešornová, savice Martin Link, stroj Tonda Kroupa, béčka Víťa z Měrunic, rozdělovač Jakub Šimek, proudy Petr Siřiště a David Vlk. Byl to první útok na lize v tomto složení, a proto zde byla cítit patřičná nervozita. Přípravu základny ve stanoveném limitu jsme stihli, to bylo hlavní. A bylo už odstartováno. Koš našroubován, voda nabrána a už se valila přes stroj a béčka k rozdělovači, který byl na pozici a voda byla už v na terčích. Pokus platný a s celkem solidním časem 25 vteřin. První útok, mohli jsme být spokojeni.

18739003_1473294796067416_734270266629108930_o.jpg

ŽENY - Dále šlo na řadu družstvo děvčat. Ty by měly být už ostřílené, jelikož v tomto složení absolvovaly závody už v minulém roce. Nicméně i přesto se i tady objevila nervozita. Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Jana Nebeská, béčka Jana Stanková, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Terka Žohů a Sylva z Měrunic. Během útok se objevily menší komplikace při nabrání vody, což útok lehce prodloužilo. Hlavní bylo, že byl dokončen s platným a solidním časem. 

Výsledky kategorie TOP:

9. místo Háj muži (celkem 18 družstev) - čas útoku 25,20

8. místo Háj ženy (celkem 12 družstev) - čas útoku 37,63

Kategorie ŘÍP:

MUŽI - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Martin Link, stroj Tonda Kroupa, béčka Víťa z Měrunic, rozdělovač Jakub Šimek, proudy Petr Siřiště a David Vlk. V této kategorii z našich družstev opět šlo družstvo mužů. Nyní jsme měli kratší dráhu o jedné B a tudíž se na předek tedy moc nehodlalo čekat. Po startovním výstřelu šlo vše dobře. Hadice spojeny a roztaženy, voda nabrána, všichni na svých pozicích. Jen David při dobíhání trochu uklouzl kvůli mokré trávě. Nicméně to horší nás čekalo. Petrovi při vystříknutí vyklouzla proudnice z ruky a chvíli se nám tam spolu s ní točil. Hrůzný pohled! Voda se ihned zastavila, Péťa se naštěstí zvedl a terč sestřelil. Nicméně jsme dostali neplatný pokus, jelikož při tomto ošklivém okamžiku rozhodčí zasáhl a chytil zběsilou proudnici, což je ovšem hodnoceno, jako zásah jiné osoby. Spíše místo protestu na rozhodčího jsme mu děkovali, že takto zasáhl, protože v tu chvíli to vypadlo skutečně hrozně. Důvodem byl patrně menší uzel, který potom Péťovi udělal neplechu. Péťa dostal menší ránu do helmy, ale vše naštěstí dopadlo dobře. 

18700391_1473281892735373_7394322719927293936_o.jpg

ŽENY - Poté následoval útok hájských žen, který celou soutěž i uzavíral. Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Jana Nebeská, béčka Míša Boorová, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Terka Žohů a Sylva z Měrunic. Všichni se na tento okamžik těšili. Hlavně z toho důvodu, že potom se konečně mělo odjíždět domů. Při útoku žen šlo všechno celkem dobře. Bylo dosaženo dobrého času s čímž jsme mohli být spokojeni. 

Výsledky kategorie ŘÍP:

16. místo Háj muži (celkem 18 družstev) - čas útoku NP

7. místo Háj ženy (celkem 12 družstev) - čas útoku 26,42

První závody pro nás skočily. Odjížděli jsme se smíšenými pocity. Muži útoky zvládli, i když budeme muset máknout, abychom měli šanci. Ženám se dařilo, ale stále se zde objevují drobné chybičky. Uvidíme zda to do příště nějak dopilujeme. 

18814967_1473298462733716_1023216654639081921_o.jpg

10. června Měrunice

Další závody PHL se konaly v nám blízkých Měrunicích, což jsme velice uvítali, jelikož jsme nemuseli příliš brzy ráno vstávat. Nicméně jsme se moc neradovali, jelikož druhý den nás čekal další závod PHL v Hrobcích. Nyní ovšem o Měrunicích. Tyto závody byly trochu nudné. Tedy myšleno tím, že se nic zvláštního v našich útocích nestalo. Byly zaběhnuty dobře. Možná jediné zvláštní co se stalo bylo, že naše výkony začínají být stabilní a zlepšují se o desetiny vteřiny i o celé vteřiny. Nicméně menším problémem byla sestava na tyto závody, jelikož nastaly menší komplikace u některých členů. Nakonec jsme zvládli postavit obě družstva. 

19025177_1692293230799666_2744852037591585914_o.jpg

Kategorie TOP:

MUŽI - První šlo na řadu družstvo mužů. Béčkaře jsme si museli opět vypůjčit od Měrunic. Sestava: koš Eva Pešornová, savice Martin Link, stroj Jana Nebeská, béčka Víťa z Měrunic, rozdělovač Jakub Šimek, proudy Bohouš Jahodář a David Vlk. Trochu netradiční sestava. Bohouš na proudech je vždy železná jistota. Útok se družstvu celkem povedl. Jen sestřelení terčů nám trvalo o několik vteřin déle, než bychom chtěli. 

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Jana Nebeská, béčka Míša Boorová, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Terka Žohů a Petra z Měrunic. Pro dvě ženy (Evu a Janu) to bylo dnes náročnější, jelikož je čekaly čtyři útoky. Nicméně braly to sportovně a pozitivně, že si alespon zatrénují. Útok se děvčatům rovněž povedl a není k němu potřeba nic dodat. 

Výsledky kategorie TOP:

9. místo Háj muži (celkem 12 družstev) - čas útoku 33,72

5. místo Háj ženy (celkem 9 družstev) - čas útoku 24,81

19023701_1692325020796487_7952597166814683950_o.jpg

Kategorie ŘÍP:

MUŽI - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Martin Link, stroj Jana Nebeská, béčka Víťa z Měrunic, rozdělovač Jakub Šimek, proudy Bohouš Jahodář a David Vlk. Nyní už druhý útok a především na 2B a tudíž kratší. Útok opět dopadl dobře. Bohužel ostatní družstva v této kategorii dosahují lepších časů, a tak to pro nás nakonec znamenalo horší umístění. Nicméně stabilní výkon, za což jsme byli rádi.

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Jana Nebeská, béčka Míša Boorová, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Terka Žohů a Petra z Měrunic. Ani tady není co dodat k útoku. Ženám se útok velice povedl. Dokonce kdyby byl ještě o pár vteřinek rychlejší, mohlo to být na bednu. Ale jde vidět výrazné zlepšení, což nás těší.

Výsledky kategorie ŘÍP:

10. místo Háj muži (celkem 12 družstev) - čas útoku 25,01

4. místo Háj ženy (celkem 9 družstev) - čas útoku 25,56

19023741_1485439138186315_7096975761415165197_o.jpg

Druhé závody pro nás dopadly opět celkem dobře. Je jasně, že zatím nepomýšlíme na žádná vítězství. Získáváme zkušenosti, inspiraci, ale také body na případné vyhlášení PHL. Především si to ovšem užíváme... 

11. června - Hrobce

Náročný víkend pro hasiče z Háje. V sobotu závody PHL v Měrunicích. V neděli další kolo, tentokrát ve vzdálenějších Hrobcích. K tomu v neděli ještě závody mladých hasičů, na které jsme museli delegovat našeho vedoucího mládeže Martina a tudíž nám chyběl na prvních útocích. K tomu jsme ještě dětem na závody přenechali stan, a tak jsme se neměli na PHL kde schovat před sluníčkem. Naštěstí jsme to vymysleli a utábořili jsme se v místním občerstvení. Jestliže závody v Měrunicích byly trochu nudnější, tak nyní to bylo už trochu živější. Především co se týče sestav družstev. Martin musel na závody dětí a několik dalších závodníků nám chybělo. Nakonec jsme sehnali náhradníka z Děčan, který ovšem běžel pod naším dresem. Zároveň jsme ze záloh povolali Kamču Linků, která prohrála sázku, a tak si to musela jít odběhnout, aby nám pomohla. 

19092647_1361574267270249_5955065338000216618_o.jpg

Kategorie TOP:

MUŽI - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Bohouš Jahodář, béčka Víťa z Měrunic, rozdělovač Jakub Šimek, proudy David Vlk náhradník z Děčan. Požární útok mužů se vcelku povedl. Opět stabilní výkon. Nestávají se nám žádné větší nehody. Už nám jen chybí zrychlování našeho útoku, které jistě přijde brzy. 

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Jana Nebeská, béčka Míša Boorová, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Kamča Linková a Markéta z Měrunic. Útok se příliš nepovedl. Došlo k menšímu zaseknutí na proudech, ale jsme rádi, že Kamča pomohla, bez ní bychom nemohli běžet vůbec. 

Výsledky kategorie TOP:

12. místo Háj muži (celkem družstev 15) - čas útoku 25,66

9. místo Háj ženy (celkem 10 družstev) - čas útoku 36,77

19023505_1361559777271698_5246736952899715154_o.jpg

Kategorie ŘÍP:

MUŽI - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Martin Link, stroj Bohouš Jahodář, béčka Víťa z Měrunic, rozdělovač Jakub Šimek, proudy David Vlk náhradník z Děčan. Nyní byl na útoku už přítomen Martin, který přijel ze závodů dětí. Do útoku dalo družstvo všechny síly, a taky se to vyplatilo. Zaběhli jsme velmi pěkný čas, možná zatím náš nejrychlejší. Nicméně nám bylo jasné, že budeme muset ještě zrychlit, a také jsme zjistili, že na to zrychlení budeme mít prostor. 

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Jana Nebeská, béčka Míša Boorová, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Kamča Linková a Markéta z Měrunic. Útok se ženám povedl. Sice jsme museli chvíli počkat s vodou, ale šli jsme na jistotu. Ovšem i tady se pokusíme zrychlovat a zlepšovat. 

Výsledky kategorie ŘÍP:

13. místo Háj muži (celkem 15 družstev) - čas útoku 21,62

7. místo Háj ženy (celkem 10 družstev) - čas útoku 28,19

19023327_1361561597271516_6100054369082053810_o.jpg

Další kolo PHL bylo tedy za námi. Časy mužů se celkem zlepšily či ustálily, bohužel se to nepodepsalo na umístění v soutěži. Ženy svými výkony na těchto závodech zrovna nepředvedly co umí, ale je nutné říct, že to byla záchranná sestava a na to, jak vypadala, to byl dobrý výsledek. Sezóna PHL je teprve v polovině a pomýšlet na nějaké bodové umístění v celkových výsledcích zatím nemůžeme, ale i tak to začíná vypadat že půjdeme střední cestou. 

1. července - Dřemčice

Do Dřemčic bylo poměrně náročné postavit družstvo, jelikož nám v tuto dobu začaly prázdniny a řada lidí už z různých důvodů nemohla. I přesto se podařilo dát opět dohromady muže i ženy i když se značnými výpůjčkami z jiných družstev. 

Kategorie TOP:

MUŽI - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Martin Link, stroj Tonda Kroupa, béčka Lukáš Poprovský, rozdělovač Víťa z Měrunic, proudy David Vlk náhradník z Děčan. Když se podíváte na sestavy z minulých kol, tak toto družstvo mělo dnes výrazně jinou sestavu. Své poprvé si na lize vyzkoušel Poprák. Útok proběhl celkem dobře, jen na pravém terči došlo k problému, když nebyla zapojena včas proudnice, což celý útok pozdrželo a bylo to zásadní.

19601377_1719020814793574_8078810920236607731_n.jpg

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Nikola Pirožková, béčka Míša Boorová, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Káťa Tyřlová a Terka Žohová. Na proudech opět stabilnější sestava. Strojníka si poprvé v letošní sezóně konečně odběhla Nikča. Útok by mohl být ještě o něco rychlejší, jelikož proudy na vodu chvíli čekaly.

19511616_1719047644790891_2985069219842286926_n.jpg

Výsledky kategorie TOP:

12. místo Háj muži (celkem družstev 15) - čas útoku 30,42

8. místo Háj ženy (celkem 13 družstev) - čas útoku 29,21

Kategorie ŘÍP:

MUŽI - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Martin Link, stroj Tonda Kroupa, béčka Lukáš Poprovský, rozdělovač Víťa z Měrunic, proudy David Vlk náhradník z Děčan. Kluci z Háje bohužel měli tento pokuse velmi nadějný, ovšem nakonec neplatný. Důvodem byla prasklá savice. 

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Nikola Pirožková, béčka Míša Boorová, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Káťa Tyřlová a Terka Žohová. Zvládnutý požární útok, který pomohl ženám k dalším bodům do celkové tabulky. Při útoku se družstvo lehce pobavilo, když při startu spadl sací koš do savic a košařka si pro něj doběhla před proudařkou a ještě se omluvila, že si ho jen vezme. 

19601330_1719044848124504_3267073519032304178_n.jpg

Výsledky kategorie ŘÍP:

13. místo Háj muži (celkem 15 družstev) - NP

7. místo Háj ženy (celkem 10 družstev) - čas útoku 24,98

Ženám se na těchto závodech celkem dařilo, obhájily více méně pozice z předešlých kol a upevnily si své postavení. Mužům se příliš nedařilo, snad to v dalších kolech napraví. 

5. července - Ctiněves

Před pár dny proběhlo soutěžní kolo v Dřemčicích, hadice ještě neuschly a už je tu další kolo a dokonce v průběhu týdne. Naštěstí v týdnu byl státní svátek, a tak se toho využilo k dalšímu závodu. Lehce náročné, ale proč ne. Skládání týmu na tyto závody bylo opět trochu divoké. I tentokrát jsme potřebovali pomoc z ostatních družstev. Nicméně není to problém jen u nás. Ráno na závodech jsme byli dvakrát osloveni zda bychom nemohli rovněž půjčit naše závodníky do jiných družstev. Vlastně na PHL nenajdete družstvo, které by si nepůjčovalo nějakého závodníka z jiného družstva. Je to takový běžný standart. Ale i tak to náš sbor zatěžuje a je s tím problém, který přetrvává. Největší problém je sehnat proudaře. 

Kategorie TOP:

MUŽI - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Martin Link, stroj Tonda Kroupa, béčka výpomoc z Děčan, rozdělovač Víťa z Měrunic, proudy David Vlk a Jakub Šimek. Jelikož Víťa, který nám pomáhá doplnit družstvo a je spíše už takovou stabilní součástí, nemohl měnit post dopředu, tak si proud zaběhl Jakub, který nemorálně běhá rozdělovač. Požární útok na 3B se mužům celkem povedl. Ve srovnání s ostatnímu družstvy je to tedy horší čas, ale postupně se muži zacvičují a v některých věcech zlepšují. Bohužel kameraman zapomněl (a) zapnout natáčení, a tak z tohoto pokusu není jediný záznam. To nás mrzelo asi nejvíce. 

19657022_1513092745420954_5579681173354655399_n.jpg

19665236_1513092878754274_6956859016625764083_n.jpg

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Jana Nebeská, béčka Míša Boorová, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Nikola Pirožková a Petra z Měrunic. Zásadní změna se odehrála na proudech, kdy se ze stroje přesunula Nikča a šla si vyzkoušet proud. Důvodem byl nedostatek proudařů, který se musí řešit těmito způsoby. Především jsme byli rádi, že družstvo může běžet, i když v nečekané sestavě. Při útoku se ovšem stala nečekaná věc. Z rozdělovače nějakým "záhadným" způsobem vypadlo béčko. Rozdělovačka si nevšimla, že béčko nemá zapojené a běžela až na značku. Celá oprava problému trvala samozřejmě dlouho. Velká čest ženským ovšem patří za to, že se to pokoušely opravit a také opravily. Bylo to těžké a namáhavé, ale daly to. I nástřik potom trval trochu déle, ale útok dokončen s platným časem. Potleskem diváci při tomto útoku nešetřili. 

Výsledky kategorie TOP:

9. místo Háj muži (celkem družstev 17) - čas útoku 26,09

10. místo Háj ženy (celkem 11 družstev) - čas útoku 83,85

Kategorie ŘÍP:

MUŽI - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Martin Link, stroj Tonda Kroupa, béčka výpomoc z Děčan, rozdělovač Víťa z Měrunic, proudy David Vlk a Jakub Šimek. Kluci útok celkem nabušili až to vypadlo celkem hrůzostrašně. Nejprve se Víťa z rozdělovače chvíli válel na zemi, když dělal kotrmelce, poté David na proudnici pročistil nástřikovou čáru a uzavřel to Jakub, který při výstřiku se posunul o nějaký ten metr dozadu a chvíli krotil zlobivou proudnici. Kluci budou muset buď přibrat, nebo tahat nějaká závaží, aby to s nimi tolik neházelo. Nicméně útok dokončen. Zajímavé je, že muži na 2B měli o 4 setiny vteřiny horší čas, než na 3B...

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Jana Nebeská, béčka Míša Boorová, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Nikola Pirožková a Petra z Měrunic. Konečně celkem povedený útok od našich žen, na který jsme celý den čekali. I když nějaké skryté problémy tam byly....

Výsledky kategorie ŘÍP:

13. místo Háj muži (celkem 17 družstev) - čas útoku 26,09

8. místo Háj ženy (celkem 11 družstev) - čas útoku 27,14

19748492_1513096048753957_5695658784415337230_n.jpg

Na závodech bylo poměrně hodně družstev, a proto jsme byli rádi, že bylo vše za námi. Mrzelo nás několik zbytečných chyb, kterých jsme se tento den dopustili. Ženy měly celkem dobrou možnost si upevnit svou celkovou pozici v tabulce, ale nevyužily toho naplno. Muži své výkony oproti minulým závodům trochu zlepšili. 

29. červenec - Boletice - Děčín

Už při cestě na místo závodů se mohlo tušit, že tento den nebude přát našim družstvům. Borci z Háje totiž jeli na jiné místo pořádání závodů a poté dlouhou dobu ve stresu strávili v kolonách v Děčíně. Závod nakonec přeci jen stihli, ale družstva byla už mírně rozladěna. 

Kategorie TOP:

MUŽI - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Tonda Kroupa, béčka Víťa z Měrunic, rozdělovač Martin Link, proudy David Vlk a Bohouš Jahodář. Celkem zajímavá sestava tohoto družstva. Rozdělovač si zaběhl nově Martin a Bohouš se vrátil k proudům, dále jsme museli družstvo opět posílit o jiné členy. Útok družstva se celkem vydařil, byl to spíše stabilní výkon. 

20294278_485185861840320_3832552851643061200_n.jpg

ŽENY - Ženám z Háje se příliš nedařilo. Došlo k menšímu zdržení a k několika chybám, což se podepsalo na celkovém výsledku. 

Výsledky kategorie TOP:

12. místo Háj muži (celkem družstev 15) - čas útoku 25,73

9. místo Háj ženy (celkem 10 družstev) - čas útoku 37,88

Kategorie ŘÍP:

MUŽI - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Tonda Kroupa, béčka Víťa z Měrunic, rozdělovač Martin Link, proudy David Vlk a Bohouš Jahodář. Při útoku došlo k menšímu problému při náběru vody, kdy se muselo nabrat znovu, a tak došlo k mírnému zdržení. Je pravdou, že útoky na 2B nám jdou hůře, než útoky na 3B... zajímavé. 

20479705_485186198506953_3965500011271955416_n.jpg

ŽENY - v družstvu žen se na další útok musela udělat změna, protože jedné ze závodnic bylo špatně. Tato změna se s největší pravděpodobností podepsala i na výsledku, jelikož proudy nestačily dotáhnout hadice a útok skončil s neplatným pokusem bohužel.

Výsledky kategorie ŘÍP:

14. místo Háj muži (celkem 16 družstev) - čas útoku 26,19

9. místo Háj ženy (celkem 10 družstev) - NP

Útoky se nám v Boleticích příliš nepodařily, hlavně ženám. Ženy tímto dokonce sestoupily v celkovém hodnocení o dvě místa, což byla obrovská škoda. Jen velice těžko se budou dostávat zpátky. Muži můžou být rádi, že v kategorii TOP si drží své stabilní postavení, jelikož jsou na 11. místě. V kategorii ŘÍP se mužům vůbec nedaří a na celkové hodnocení se vůbec nemusí soustředit. 

12. srpna - Předonín

Předposlední závod PHL. Zde můžeme své pozice upevnit, oslabit či vylepšit. Důležité je, že co se stane zde se už potom jen velice těžko změní, proto výsledky z předposledního kola jsou důležité a zásadně ovlivňují celkovou pozici. Na závody jsme se vydali bohužel bez tréninku, jelikož nám v den tréninku silně pršelo. Naštěstí jsme za sezónu měli už dost tréninků a snad jsme nasbírali i dost zkušeností. 

Kategorie TOP:

MUŽI - Sestava: koš Michal, savice Martin Link, stroj Tonda Kroupa, béčka Lukáš Poprovský, rozdělovač Jakub Šimek, proudy David Vlk a Bohouš Jahodář. Družstvo mužů bylo snad poprvé celé kompletní, aniž bychom si museli nějakého závodníka půjčovat. Hlavní změna byla v podobě Michala, který posílil naše řady a pro kterého to byly první závody. Důležitý byl i návrat některých lidí z dovolených. Požární útok byl vcelku dobrý. Vlastně jsme dosáhli nového osobního rekordu na 3B, což byl hlavní úspěch. Nutné ovšem říct, že bychom mohli být ještě o dvě vteřinky určitě rychlejší. Uvidíme, co bude příště. 

20768256_1422535247840817_4115856147883008566_n.jpg

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Nikola Pirožková, béčka Míša Boorová, rozdělovač Jana Staňková, proudy Káťa Tyřlová a Petra z Měrunic. Jedna důležitá změna u tohoto družstva. Rozdělovač místo Verči poprvé běžela Jana. Veškeré přípravy se soustředily na ni, jak psychické, tak i fyzické. Nutné říct, že při soutěžním pokusu to Jana velice dobře zvládla. Co se ovšem nepodařilo byl náběr vody, který byl až na podruhé, což útok zbrzdilo. 

20728331_1422537777840564_6864816913794028169_n.jpg

Výsledky kategorie TOP:

10. místo Háj muži (celkem družstev 14) - čas útoku 23,50

10. místo Háj ženy (celkem 11 družstev) - čas útoku 42,32

Kategorie ŘÍP:

MUŽI - Sestava: koš Michal, savice Martin Link, stroj Tonda Kroupa, béčka Lukáš Poprovský, rozdělovač Jakub Šimek, proudy David Vlk a Bohouš Jahodář. Jak bývá zvykem, tak útoky na 2B se nám příliš nedaří, přitom je to kratší vzdálenost. Nevíme vůbec proč. I tentokrát nám tam nějaké vteřinky ulétly. Došlo k mírné komplikaci při náběru. Až později jsme zjistili, že máme trochu prasklou savici. 

20770264_1422539401173735_7226244513172503468_n.jpg

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Nikola Pirožková, béčka Míša Boorová, rozdělovač Jana Staňková, proudy Káťa Tyřlová a Petra z Měrunic. Při pokusu došlo k nešťastným chybám. Proudařkám rozdělovač zašlápla hadice, což jim hadice vyškublo. Proudařky, tak nestihly doběhnout k terčům a při výstřiku byly velmi daleko. Děvčata ovšem bojovala a hadice dotáhly, čímž útok dokončily, a vysloužily si velký potlesk od všech přítomných.

20800133_1422540811173594_445536773693578389_n.jpg

Výsledky kategorie ŘÍP:

12. místo Háj muži (celkem 14 družstev) - čas útoku 24,02

10. místo Háj ženy (celkem 11 družstev) - čas útoku 58,54

20861706_1552438128153082_4211564405038875891_o.jpg

Úspěchy i neúspěchy jsme si z těchto závodů odváželi. Muži pokořili svůj osobní rekord, na což můžou být velmi pyšní. Zároveň si upevnili pozici v kategorii TOP. O kategorii ŘÍP u mužů nemůže být už dlouhou dobu vůbec řeč, protože tam jsme s výkony zatím velmi pozadu. Zato ovšem ženám se už nějakou dobu vůbec nedaří. Už od minulých závodů ztratily své těžce vydobyté pozice a nyní si to ještě více zkomplikovaly. 

26. srpna - Nové Dvory

Poslední kolo PHL v tomto roce bylo před námi. Na závody dojelo už méně družstev, než na první kolo. Rovněž se tu souběžně konala soutěž pro mladé hasiče. Závod byl tedy velmi živý a stále se něco dělo. Chvílemi dokonce bylo všem lehce ouzko, když na závod bylo potřeba zavolat rychlou záchranou službu, jelikož jeden závodník prodělal při soutěžním pokusu kolaps. Nepříjemné bylo také počasí, které se často střídalo. Zastihly nás vedra, déšť, lehká zima. Některá družstva musela startovat i v silném dešti, naši družstvům se to naštěstí vyhnulo. 

Kategorie TOP:

MUŽI - Sestava: koš Michal, savice Martin Link, stroj Tonda Kroupa, béčka Jarda ze Štětí, rozdělovač Jakub Šimek, proudy David Vlk a Bohouš Jahodář. V kategorii TOP muži měli největší šanci na umístění, a tak jsme chtěli dosáhnout platný čas, ale také solidní čas. Bohužel při startovním výstřelu Bohoušovi spadla produnice ze základny, což ho silně zdrželo. Ostatním se jejich úkoly velmi podařily, a tak voda šla velice rychle. Rozdělovač sice Bohoušovi vodu přiškrtil, ale i tak sestřelení terčů bylo oproti Davidovi s výrazným zpožděním. Vlastně první terč byl náš osobní rekord - 21,99! Velice pěkné, ale výsledný čas byl trochu jiný. 

21056188_1435032563257752_4825559431703563413_o.jpg

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Jana Nebeská, béčka Míša Boorová, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Káťa Tyřlová a Jana Stanková. Konečně čisté ženské družstvo, nebylo potřeba si půjčovat z jiných družstev. Jana Stanková si sice už po několikáté zaběhla jinou pozici. Chvíli běhala béčka, vyzkoušela si rozdělovač i proudy. Je to celkem univerzální děvče. Při útoku se Verče na rozdělovači zacvakl jen jeden zub na pojistku, takže se musela zastavit a znovu zapojit béčko do rozdělovače, což celý útok výrazně pozdrželo. 

21056200_1435043613256647_2980652634252217230_o.jpg

Výsledky kategorie TOP:

11. místo Háj muži (celkem družstev 13) - čas útoku 28,32

8. místo Háj ženy (celkem 10 družstev) - čas útoku 37,02

Kategorie ŘÍP:

MUŽI - Sestava: koš Michal, savice Martin Link, stroj Tonda Kroupa, béčka Jarda ze Štětí, rozdělovač Jakub Šimek, proudy David Vlk a Bohouš Jahodář. Útok šel velice dobře. Muži se rozhodli, že tento poslední útok dají buď všechno, anebo nic, jelikož v ŘÍPu jsou na tom s body velice špatně. Hadice se už roztahovaly, všichni u svých pozic, voda se řinula do předu. Jenomže na béčkách se stala menší nehoda. Béčkaři se v rukou rozpojila hadice a prolétla mu těsně u obličeje. Naštěstí se mu nic nestalo, ale stačilo pár centimetrů, a bylo to jiné. Hadice se poté rychle spojily a útok byl dokončen. 

21082866_1435034566590885_2143068624485006108_o.jpg

ŽENY - Sestava: koš Eva Pešornová, savice Iva Linková, stroj Jana Nebeská, béčka Míša Boorová, rozdělovač Veronika Němcová, proudy Káťa Tyřlová a Jana Stanková. Ženy se na svůj poslední útok na lize silně soustředily. Vše se celkem zadařilo, místy bylo drobné zdržení, ale bylo dosaženo celkem slušného času, tedy pro tuto sezónu.

21055218_1435028529924822_394240540333050193_o.jpg

Výsledky kategorie ŘÍP:

11. místo Háj muži (celkem 13 družstev) - čas útoku 29,30

7. místo Háj ženy (celkem 10 družstev) - čas útoku 26,99

21055338_1565119963551565_8758005622486377979_o.jpg

A bylo dobojováno. Poslední závod PHL za námi. Nyní s celkovými výsledky nikdo nic nezmůže. Muži poslední šanci v TOP nevyužili, ale stalo se to díky nešťastné náhodě. A v ŘÍPu muži opět ukázali, že mají vždy lepší pokusy na 3 B než na 2B. Nevíme čím to je, ale je to tak... Ženy oproti tomu ukázaly celkem nevyvážené pokusy. Přitom si všichni mysleli, že tato sezóna bude jejich. Zadek u žen je velmi dobrý a stabilní, ale vepředu se vždy stane něco nečekaného. Do příští sezóny musíme tyto náhody eliminovat, zároveň musíme u všech změnit stavění základny a možná dojde i na výměny... budou se prostě dít změny