Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. října - Duchcov

14. 10. 2017

Duchcov

7. října

V Duchcově se už několik let pořádá netradiční soutěž Hasičata v akci. V posledních dvou letech se tato soutěž rozšířila i na družstva dospělých. Letos poprvé byla soutěž pro dospělé oddělena od dětí novým názvem, a to po zesnulém Václavu Šedém. Soutěž je velice netradiční. Závodníci nejprve spí v tzv. "hasičárně", poté se zakřičí hoří, oni se musí co nejdříve dostat ze spacáků, obléknout si věci, helmy a opasky. Dále musí pokračovat do požárního vozu - žebříku, překonat několik překážek, dostat se k hadicím, které musí roztáhnout, přenést zraněného. Jako poslední musí absolvovat cestu zpět opět autem a na závěr vypít určité množství pití. Zdánlivě jednoduché...

Ale bez tréninku, je to velmi těžké. Na tyto závody je komplikované trénovat. A hlavně je to srandamač, a na ty se zásadně netrénuje. Ty nějak dopadají! Háj na závody postavil dospělé družstvo, které si vše prošlo jen teoreticky. Dospělí jsou chápavější, než děti - alespoň to jsme si mysleli, jelikož někteří přeci jen trochu zazmatkovali. 

Pro naše dospělé bylo především zajímavé zvládnout trasu v žebříku - autě, jelikož někteří se do něj ani nevešli. Dalším problémem byl tunel, kdy tam opět měli někteří zhoršenou pohyblivost. Velmi vtipné určitě bylo sledovat roztažení hadic, jelikož závodníci to museli plnit se zavázanýma očima. A na závěr vypití kelímku limonády byla výzva pro Jakuba, který s tím má vždy problémy. 

Přes velké pobavení naše družstvo přeci jen dorazilo do cíle a všechny úkoly splnilo. Měli jsme pocit, že jsme byli neuvěřitelně rychlí, že jsme vše zvládli, jak jsme nejlépe uměli. Velkým zklamáním bylo, když jsme se dozvěděli, že i přes vítězný pocit nás čas byl nejhorší ze všech... Takže 6. místo ze šesti. Ale hlavní cíl splněn: účast a zábava.