Jdi na obsah Jdi na menu
 


30. dubna - Pálení čarodějnic a stavění Máje

3. 5. 2014

Pálení čarodějnic a stavění Máje

30. dubna

Tradiční den v podání SDH Háj u Duchcova byl opět tady a s ním opět dlouhodobé přípravy, řada starostí, jedna či dvě bezesné noci. Pálení čarodejnic pořadané sborem několik dní po hasičských závodech v Háji je vždy pro organizátory skvělá zkouška nervů. Letos se počasí přímo vydařilo více než si pořadatelé mohli přát. Sluníčko, teplo to vše bylo základem skvělé atmosféry a skvělého dne. Hasiči z Háje letos pro návštěvníky opět připravili čarodějnickou stezku, která začínala v horní části ulice Ke knížáku, konkrétně u pomínku. Na začátku stezky byla připravena muzika a první disciplína, na které čekaly první čarodějnice.

sam_6673.jpg

Po splnění první disciplíny návštěvníci pokračovali dále čarodějnickou stezkou, která vedla až na hřiště vedle hasičárny a kde byl připraven další program. Na čarodějnické stezce bylo rozestavěno několik čarodějnic, které měly připravené různé soutěže, včetně odměn. Stezka byla vyznačena fáborkami a obrázky z MŠ Háj u Duchcova, Oseka a Jeníkova - děkujeme tedy všem dětičkám za pěkné obrázky, které zdobily naší stezku. Stezka byla opravdu velmi pěkně vyzdobena.

sam_6607.jpg

Na hřišti na lidi čekal nejen občestvovací stáněk s posezením, ale i minipodium a později také hudební doprovod. Vedle tabule sponzorů u podia mohli lidé spatřit úžasnou, až téměř živou, čarodějnici vyrobenou od p. Šulceka, kterému patří obrovské poděkování, jelikož tato čarodějnice byla skutečně prvotřídní.

Poté co se začalo scházet více lidí vypukla očekávaná soutěž v pojídání koláčů. Letos speciálně koláče pro tuto soutěž upekla p. Šulceková, které také patří velké poděkování, jelikož koláče byly výborný a soutěžícím velmi chutnaly. Soutěž byla opět rozdělna do věkových kategorií. Výherci obdrželi nejen řadu cen, ale také vždy medaily za první místo, které si pracně vykousali! Kromě koláčů proběhlo ještě jedno kolo v pojídání klobásy, které vyhrála jedna mladá paní, která porazila dokonce dva chlapy! Zábava tu rozhodně nechyběla.

sam_6651.jpg

Po soutěžích následovalo tradiční stavění Máje. Letos to bylo trochu drama, jelikož chvíli to vypadalo, že Májka spadne na silnici, ale stavitelé měli vše pod kontrolou a Májka nikam nespadla, kdežto se usadila na připraveném místě. Hned po postevení Májky došlo k pálení čarodějnic a opákání buřtů.

sam_6666.jpg

sam_6670.jpg

Zábava tu byla skutečně veliká a bylo vidět, že mnoha lidem se domů nechtělo, a tak tu sedělo velké množství lidí ještě 2 hodiny po ukončení programu. Proč by také někdo chodil domů? Skvělé počasí, úřasní lidé a úžasná zábava, to vše v Háji nechybělo! Na hřišti se tak nejen sedělo, ale také i tancovalo a byl to oravdu velmi povedený den.

Poděkování patří všem sponzorům, především Obci Háj u Duchcova, dále také výtěžku z 1. Společenského plesu v Háji u Duchcova. Dále děkujeme sponzorům: Restaurace Sokolovna Háj, p. Jan Urbancyk, Autocentrum K +B Háj u Duchcova, Instalace ZT s. r. o. Josef Muller, MA TRAIDING s. r. o. Antonín Mejtský, Stanislav a Radek Kornovi, p. E. Benno, Autobest - tuning Tomáš Hájek, Labo metal s. r. o. Z. Skořepa, Restaurace u Kováře, Porcula Garden, Blažek Oděvy, p. Michal Polák, p. Jirka Sádlo. Děkujeme všem. Poděkování ovšem patří také všem pořadatelům a organizátorům především čarodějnicím, které stály u disciplín ve svém volném čase.

sam_6626.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář