25. června - Košťany

29. 6. 2017

Košťany

25. června

Po delší odmlce tu jsou další, nicméně před prázdninami poslední, závody mladých hasičů. Na tyto poslední závody Háj postavil družstvo přípravky, i když v silném oslabení, dále mladší žáky a po delší době i starší žáky. V Košťanech nás čekal jeden pokus v požárním útoku. Celkem zde bylo přihlášeno přes 30 soutěžních družstev. Některá družstva zde dokonce i spala přes noc, jelikož zde byl i jiný program, včetně strašidelné stezky.

19437637_1500946273302268_523753484323883280_n.jpg

Jako první z našich družstev šla přípravka. Toto družstvo ovšem tvořilo na místo obvyklých sedmi závodníků pouhý čtyři závodníci. Důvodem bylo, že řada závodníků byla už pryč. A tak jsme tu museli zvládnout ve čtyřech. Jeden košař, dva proudaři a jeden rozdělovač. Nejtěžší to měl rozdělovač, který musel odtáhnout celé sám. Naštěstí to zvládl celé sám. Útok dopadl dobře, i když s horším časem. To bylo hlavní. Hotovo.

Do mladších žáků byly vloženy velké naděje, ale zároveň i trochu obavy ohledně jednoho z proudařů, který to měl slíbeno, jako na závěr sezóny. Rozdělovač byl velmi rychlý, zároveň i obávaný proudař to stihl dobře. Jeden spojař se trochu zdržel, ale to nebylo nic vážného. Ovšem druhý proudař měl problémy. Útok byl dokončen, ale ne s takovým časem, který jsme čekali.

Další šlo družstvo starších žáků, které bylo poslepováno z řady mladších žáků a z několika starších. Svou premiéru si tu odbyl i nový člen našeho kolektivu. Útok vypadal celkem nemotorně a docela i hrozně, ale jinak to zatím u nás nejde. Je třeba zdůraznit, že rozdělovač byl velice dobrý a rychlý, ale potom nepomáhal ostatním členům, kteří měli problémy. Náběr také nevypadal příliš dobře, ale jinak to zatím nejde. Při nástřiku se objevil menší problém, jelikož rozhodčí špatně nastavili přetlakový ventil, a tak jsme stříkali s plným tlakem, což nám prodloužilo nástřik. Útok dokončen, ale s hrozným časem.

Kategorie přípravka, celkem 8 družstev:

1. místo Modlany A - 19,61

2. Košťany - 23,01

3. Modlany B - 23,70

8. místo Háj - 35,03

Kategorie mladších žáků, celkem 10 družstev:

1. místo Modlany A - 22,02

2. Obrnice - 24,24

3. Modlany B -27,42

5. Háj - 29,82

Kategorie starších žáků, celkem 12 družstev:

1. místo Obrnice - 22,54