7. října - Duchcov

Duchcov

Hasičata v akci

7. října

Netradiční soutěž Hasičata v akci v Duchcově se stává každým rokem oblíbenější a oblíbenější. Alespoň toto šlo letos vidět, díky vysoké účasti nejrůznějších družstev, přičemž některá družstva přijela ze skutečné dálky. Hojná účast byla i přes deštivé počasí. Někteří si neuštědřili poznámku, že letošní sezónu jsme začali v deštivém Háji a končíme ji v deštivém Duchcově. A měli pravdu...

Nicméně se podívejme na tréninky na tyto závody. I přestože se této soutěže zúčastňujeme každý rok a děti si ji už více méně z velké části pamatují, tudíž není potřeba jim to dlouho vysvětlovat, tak i přesto nám tato soutěž stále dělá problémy. Nevíme v čem... Asi se příliš dlouho oblékáme, nějak nám to prostě nejde. Každý už sice ví, co má dělat, ale trvá nám to prostě nějak dlouho. A takové to bylo i na letošních závodech.

Na závody jsme přijeli s dvěma družstvy. S mladším a starším družstvem, přičemž starší bylo doplněno o velkou řadu mladších závodníků a o nováčka Danka. První běželo starší družstvo. Menší zaváhání při oblékání věcí nás stálo několik trestných bodů. Jinak byla disciplína plněna v rámci možností. Tedy až na několik pádů v blátě, menší nabourání žebříku a další drobnosti, které byly spíše k pobavení. Za nedlouho běželo i mladší družstvo. Zde byla možnost napravit si reputaci. Dlouho jsme se drželi na třetí příčce, než přišlo na řadu poslední družstvo z Modlan, které nás odsunulo na čtvrté místo.

I v deštivém dni jsme si soutěž užili. Po kategorii dětí se zde ještě pořádala soutěž pro dospělé ve stejném duchu, která nesla i jména po zesnulém Václavu Šedém.

Kategorie mladších žáků, celkem 11 družstev:

1. místo Svádov - 3:21

2. Modlany - 3:32

3. Osek - 3:37

4. Háj - 4.03

Kategorie starších žáků, celkem 12 družstev:

1. místo Duchcov - 2:54

2. Osek - 2:57

3. Svádov - 3.08

9. Háj - 3:44

Pohár jsme si domů neodváželi. Bohužel. Už několik let se nám v této soutěži nedaří si odvážet žádné kovy. Asi nám jdou jiné disciplíny. Nevadí.

22339621_1603520643044830_5613189192144167766_o.jpg