Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. ledna - Osek

6. 1. 2018

44. ročník závodu

k 84. výročí Nelsonské katastrofy v Oseku

6. ledna

Bylo tomu přesně 364 dní, kdy se hasiči z Háje zúčastnili 43. ročníku tohoto závodu. Rok se s rokem sešel, a tak i v tomto roce 2018 jsme se samozřejmě této soutěže museli zúčastnit.Čekaly na nás tradiční disciplíny v závodu požární všestrannosti - střelba ze vzduchovek, hod kroužkem, topografie, požární ochrana, slalom se žebříkem, zdravověda. Nicméně některá pravidla u jistých disciplín se trochu upravila, což nám letos bohužel uniklo. Nešlo naštěstí o nic závažného, ale u mladších žáků nám to možná pomohlo k horšímu umístění... to ale až za chvilku. 

V letošním roce se závod pořádal nikoliv na tradičním místě u pomníku a následně v lese, ale u koupaliště. Důvodem bylo, že trať v lese byla po vydatných deštích, dost promáčená. U koupaliště na nás čekaly stejné disciplíny, ale hlavně o dost kratší trať. Většinu družstev, včetně těch našich, postihla velká marodka,což už je v tomto období běžné. Některé sbory dokonce nedokázaly postavit ani jedno družstvo, jak nemocnost byla veliká. I v Háji jsme měli menší obtíže. Především v přípravce, kde jsme měli jen 3 závodníky z pěti celkově. Stavy jsme doplnili o dvou a půl letou Amálku Štrobachovou, která občas na trénincích přihlíží, jak trénuje starší bráška. Dalšího závodníka do přípravky jsme sehnali na závodech z Úpořin, za což patří velké dík. Mladší žáci měli plný stav, takže tam to bylo dobré. Zato u starších žáků jsme měli zase jen tři závodníky a dva chyběli. Zde jsme ovšem stavy doplnili z vlastních řad. Jednoduše si dva mladší závodníci odběhli v mladší kategorii a poté si ještě jednou vše dali ve starší kategorii. Vše vyřešeno a vzhůru na závody.

26655053_10211080375993562_1656480998_o.jpg

Zima nás tentokrát netrápila, bylo poměrně dobré počasí. Potrápila nás ovšem trochu Amálka v přípravce. Během startu se u ní asi nahromadil stres a bylo jasné, že tady to neklapne. Ještě, že hned vedla přihlížela její rovněž dvou a půl letá sestřenice Emička Kuchynková. Nebyl čas na rozmýšlení a Emička běžela i s maminkou místo Amálky. Družstvo opět kompletní. Na trase nás většina disciplín trochu potrápila. Velké problémy jsme měli s házením míčků a kroužků. Na zdravovědě nás naopak rozhodčí pochválili, jelikož Ládi Holého ošetřené koleno bylo perfektní. Už jsme měli cíl na dohled, když i na Emičku přišla menší krizovka a dál se jí už prostě nechtělo. Za menšího křiku a maminčiných náručí jsme přeci jen i malou Emičku dotáhli do cíle... vše zvládnuto, to bylo hlavní.

Mladší žáci z Háje jsou už ostřílenější, také na trase běží samostatně. Sice se rovněž trochu potrápili na vzduchovce a kroužcích, ale dohnali to na dalších disciplínách a hlavně během. Menší zaváhání na slalomu se žebříkem nikoho nerozhodilo. Co nás ovšem trochu rozhodilo byly značky na požární ochraně. Učili jsme se pouze prvních pět a ono se zkoušelo z deseti značek. No unikla nám změna pravidel a zde jsme zrovna nasbírali dva trestné body, které nám poté chyběly k lepšímu výsledku.

Starší žáky Adama, Pavla a Dana museli doplnit Honzík a Anička, kteří běželi i za mladší žáky. Měli tedy možnost si vše vylepšit. U starších je už velká konkurence, a tak je to tady těžší. S většinou disciplín neměli naši borci problém, až trochu zase s tou střelbou. Budeme ji muset trénovat.

V tělocvičně ZŠ Osek nás čekal výborný guláš, nějaké to čekání a poté vyhlášení výsledků.

Přípravka: celkem pět družstev

1. místo Osek A - trestných bodů 23

2. místo Osek B - t. b. 35

3. místo Háj - t. b. 47

Mladší žáci: celkem 11 družstev

1. místo Obrnice II - 38

2. místo Osek - 43

3. místo Háj - 44

Starší žáci: celkem 11 družstev

1. místo Obrnice - bodů 27

2. místo Dubí II - bodů 32

3. místo Osek II - bodů 33

8. místo Háj - bodů 38

26240145_1693988130664747_5520704545180830807_o.jpg

Když se na ty výsledky podíváme, tak to není vůbec žádná ostuda. Přípravka nás se svým umístěním popravdě překvapila. Mladší žáci nám vyloženě udělali radost, zvlášť když víme, že to bylo velmi blízko druhému místu. A ani starší se se svým výkonem nemusí stydět. Jsou sice na 8. místě, ale na třetí místo ztráceli pouhých 5 bodů, na druhé 6 bodů. Ve starší kategorii je prostě velká konkurence a výkony jsou tam velmi podobné, každá chyba se počítá. Dva poháry a řada medailí nicméně jsou doma... a to je hlavní. Tak zase za rok.