17. října - Unčín
Unčín
17. října
Po roce jsme se opět vrátili do Unčína, kde nás čekala tradiční a velmi náročná soutěž v branném běhu. Letos nám bohužel vůbec nepřálo počasí, jelikož několik dní před závodem pršelo, což se stalo i přímo v den závodu. Naštěstí na závodech nám pršelo jen chvilku. I z tohoto důvodu byla asi letos slabší účast v družstvech. Družstva jsou zde tvořena po třech závodnících. Háj na tyto závody postavil jen jedno družstvo přípravky, jelikož ostatní závodníci tento víkend nemohli. Z kategorie mladší jsme dali dohromady tři družstva, jelikož několik závodníků rovněž nemohlo, ale několik dalších čekal důležitý závod hned druhý den v Oseku, a tak jsme je nechtěli v Unčíně zničit. V Unčíně si poprvé branný běh zaběhalo také několik nováčků v našich řadách.
Samotný závod naštěstí probíhal celkem rychle. Trasa byla kvůli počasí zkrácená, ale všechna stanoviště tam zůstala. Naštěstí jsme se všechny disciplíny snažili pilně trénovat. Jen střelba nám stále dělala problémy. A také jsme byli zvědaví, jak jsou na tom děti s během. Nakonec jsme byli velmi mile překvapeni, jelikož časy zdolání tratě u hájských byly velmi dobré.
V kategorii přípravka, celkem 6 družstev:
1. místo Háj
2. místo Košťany
3. místo Modlany 1
V kategorii mladší žáci, celkem 16 družstev:
1. místo Háj I
2. místo Modlany 2
3. místo Košťany 2
4. místo Háj III
8. místo Háj II
No a měli jsme co slavit! Dvakrát první místo nás mile překvapilo. Vlastně nepřekvapilo. Víme, že máme dobré děti, které se snaží vždy umístit na předních pozicích. Ale i výkony zbývajících dvou družstev byly hodně dobré. Čtvrté a osmé místo z 16ti družstev je úspěch, zvlášť když v těchto družstvech jsou nováčkové... možná spíš po těchto závodech už ostřílení hasiči.