Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva za mládež roku 2010

7. 3. 2011

Nabízíme možnost si přečíst zprávu za mládež, která byla přednesena na valné hromadě Sboru dobrovolných hasičů z Háje u Duchcova v prosinci roku 2010. Zpráva obsahuje informace o činnosti sboru mladých hasičů z Háje za rok 2010.

 

Zpráva za mládež z roku 2010:

 

Ačkoliv se  Háj řadí s rozlohou a počtem obyvatel k těm menším, jeho jméno nejenom v našem okrese mnoho znamená. A to právě díky práci s naší mládeží. Dlouhodobě se nám v tomto směru velmi daří a ani tento rok nebyl výjimkou.

 

 

 

Abychom si to připomněli musíme se vrátit až do 9. ledna 2010 do Oseka, kde si i naši malý hasiči společně s dalšími připomněli 36. ročník Nelsonské katastrofy. U našich sousedů jsme postavili družstvo přípravky, které se umístilo na 3. místě, starší na 2. místě a dorost z Háje vyhrál putovní pohár s prvním místem, které se i v dalším ročníku budeme snažit obhájit.

 

 

 

Další soutěž nás čekala 27. února v Hostomicích na zimním srazu mládeže. Při této tradiční soutěži se naši starší žáci umístili na 5. místě a dorost na 1. místě.

 

 

 

7. dubna pro nás znamenal velký den. V tomto dnu jsme si připomněli památku Jaroslava Jaroše již při 6. ročníku soutěže, která převzala jeho jméno. Celý závod si pod svou záštitu vzali hájští hasiči s finanční pomocí obecního úřadu. Jelikož děti to měli hned doma tak byly postaveny rovnou dvě družstva kategorie přípravka s následujícími výsledky Háj I se umístil na 3. místě a Háj II na 5. místě. Pro naše nejmenší to byl rozhodně důvod se radovat. V kategorii starší se nám dařilo o mnoho lépe. První místo obsadilo družstvo převážně dívčího rázu Háj II, a na 5. místě se umístilo družstvo Háj I. V kategorii dorost by závodníci měli mít už dostatečnou zkušenost a tak není překvapením že v této kategorii se na 1. místě umístilo družstvo z Háje. Ani letos nesmělo chybět vyhlášení absolutního vítěze, kterým se stal domácí tým z Háje.

 

 

Obrazek

 

Začátkem léta a s příchodem hřejícího sluníčka se v našem okrese začínali pomalu rozbíhat soutěže požárního útoku či štafety. A proto již 2. května naše děti předváděli své umění ve Lhenicích ve 3. ročníku Lhenického dvojboje. Náš tým starších, který ovšem byl doplněn několika mladšími žáky se umístil na 7. příčce. Součástí závodu byla také štafeta jednotlivců, kterou v kategorii mladších žáků vyhrála Kamila Linková z Háje.

 

 

Obrazek

 

Hned o týden později 23. května opět ve Lhenicích nás čekal závěr hry plamen 2009/2010. Opět bylo třeba naše družstvo starších doplnit řadou mladších žáků, abychom splnili potřebný počet závodníků na tuto soutěž. Přestože jsou v této kategorii nejmladší a nemluvě o tom, že starších je tam několik dívek tak se podařilo našim borcům umístit celkově na 2. místě.

 

 

Obrazek

 

I přes léto na nás čekalo hojné množství závodů. Jak bylo na začátku zmíněno, naše jméno znají i mimo náš okres, a proto ze 4. na 5. června jsme byly pozváni na Horu sv. Kateřiny do okresu Most, kde pro děti bylo připraveno přespání ve stanech a zajímavé soutěže. Přestože si děti sem jeli hlavně odpočinout a v dobrém slova smyslu zařádit, tak i přes to si domů odvezli 3. místo.

 

 Obrazek

 

Hned ten samý víkend jsme se opět podívali do Oseka a to 6. června v soutěži Osecká stříkačka. S velkou pílí se naše přípravka umístila na 3.místě v požárním útoku. Důvod oslavovat měli rozhodně děti z kategorie starší, jelikož se umístili na krásném prvním místě a také získali nádherné skleněné putovní poháry, které neustále opatrovali. A aby toho nebylo málo v této soutěži nesměl chybět náš dorost, který i když byl v této kategorii sám si své odběhl a právem si také tento tým převzal opět skleněný putovní pohár za 1. místo.

 

 

Obrazek

 

 

 

 

V Košťanech dne 20. června opět nesměli chybět naše družstva v soutěži požárního útoku.

2. místo získala naše přípravka a v kategorii starší měli opět důvod oslavovat naše děti z Háje, které se umístili na 1. místě.

 

 

Obrazek

 

Tento měsíc byl velmi nabitý a proto jsme se hned 27. června podívali do Teplic na Buzulku a to v 9. ročníku soutěže ředitele HZS Teplice. Naprosto neuvěřitelné výkony zde předvedla naše přípravka, která se ve štafetě a v požárním útoku celkově umístila na 1. místě a znamenalo to velké nadšení v našem sboru. Starší se umístili na krásném 2. místě.

 

 

Obrazek

 

Po menší prázdninové odmlce nás čekala soutěž v Hostomicích konaná dne 4. září. Naší přípravce se pravděpodobně zalíbilo 1. místo, které zde také získala. Starší se však tentokrát umístili na místě 4.

 

 

Obrazek

 

Jedna z důležitých soutěží nás čekala o víkendu od 10. do 12. září v Chomutově v soutěži Euroregion Krušnohoří. Při této soutěži své síly poměří týmy jak z Čech tak také ze sousedního Německa a jelikož je to už náš několikátý ročník tak zde máme už své přátelé, které vždy rádi vidíme. Po předchozích dvou vítězství na nás bylo nelehké opětovné obhájení putovního poháru. Nelehké to bylo proto, že na tento závod bylo postaveno rozdílné družstvo co se týče věkových rozdílů. V družstvu byly přítomni jak zástupci dorostu, tak starších, ale i mladších žáků. Již není tajemstvím, že i s tímto týmem se nám podařilo opětovné obhájení putovního poháru a tedy umístění na 1. místě. Zasloužilou výhru družstvo společně s vedoucími oslavilo například vítězným skokem do Kamencového jezera. Neuvěřitelné výkony zde předvedli někteří naši jedinci, kterým patří náš obdiv. Děti si tento víkend a hlavně i tyto závody jak se náležitě patří užili a již teď se těší na další ročník. Výhra byla zakončena vítěznou projížďkou v hájské IFĚ za zvuků sirén po Háji. A hned po projížďce před domovskou hasičárnou ve stylu hokejových mistrů či olympijských vítězů, byl putovní pohár včetně dětí postříkán šampaňským.

 

 

Obrazek

 

2. října nás v Modlanech čekalo zahájení hry plamen 2010/2011 v podobě branného závodu a štafety požárních dvojic. Starší družstvo z Háje se zde umístilo na 3. místě. Plamen také zahájilo společné družstvo dorostenek Háj-Duchcov, které se umístilo na 2. místě a v kategorii jednotlivců dorostu také zahájil Petr Siřiště a vyhrál 1. místo přičemž porazil svého favorizovaného soupeře, čímž je na půli cesty k postupu na krajské kolo. Proto mu všichni držme palce ať postoupí k čemuž potřebuje výhru v posledním závodě.

Během těchto závodů došlo také k vyhodnocení jiné soutěže pro nás letos druhý největší úspěch. V soutěži soptík se družstvo starších dětí z Háje umístilo na 1. místě. Soutěž soptík je celoroční soutěž při níž se sčítají všechny výsledky všech závodů, kterých se týmy bud zúčastnili, nebo také nezúčastnili. Na konci se tyto výsledky sečtou a tým s nejvíce dosaženými body se stane vítězem. Náš tým z Háje se tedy stal nejlepším starším týmem okresu Teplice pro rok 2010 k čemuž patří velká gratulace.

 

 

 

Obrazek

Další úspěchy se dostavili záhy v Duchcově dne 16. října při soutěži hasičata v akci. Soutěž byla pojata netradičně což znamenalo výzvu pro náš tým. Na trati muselo družstvo překonat řadu překážek a úkolů v co nejrychlejším čase. To se také povedlo a Háj starší si z tohoto prvního ročníku odvedl také 1. místo.

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

Naše týmy opět 23. října zamířili do okresu Most, tentokrát do Braňan kde nás čekal branný závod. Závody splnili naše očekávání a to i díky tomu, že se děti spřátelili s dalšími dětmi z jiných měst a obcí. Skvělé zážitky byly dovršeny výsledky závodu při kterých se v kategorii přípravka umístil Háj I na 2. místě a Háj II na 5. místě. Kategorie starší patřila opět našim holkám a tak 1. místo obsadil Háj II a na 6. místě se umístil Háj I.

 

 

 

V okresu Most se nám velmi líbilo a proto ze dne 12. na 13. listopadu jsme byly opět pozváni na Horu sv. Kateřiny na strašidelnou hasičárnu. Tento večer se nesl ve stylu lampionového průvodu a dalších her pro děti.

 

 

 

Během tohoto roku byly podniknuty výlety například do hasičské zbrojnice v Teplicích, do McDonaldu i KFC v podobě chutné odměny za dosažené výsledky a další výlety. Na děti se také přišel podívat Mikuláš s čertem, aby jim rozdal sladké odměny. V zimě se také chodilo bruslit, hrát hokej, bobovat. Avšak jsme se nevyhnuli také povinnostem v podobě úklidu hasičárny, při které děti odpracovali 70 brigádnických hodin.

 

 

Obrazek

 

Dále bychom rádi v týmu vedoucích mládeže přivítali novou posilu v podobě Martina Kofroně, který se k nám přidal na začátku roku. Martin letos v listopadu společně s dalšími vedoucími z Háje úspěšně prošel školením vedoucích mládeže čímž se stal právoplatným členem hájské stáje.

 

 

Obrazek

 

Za celý rok jak jste slyšeli jsme se zúčastnili 15ti závodů z toho jsme se 14krát umístili na 1. místě. Z toho naše největší úspěchy vidíme v opětovné výhře Euroreginu Krušnohoří, ve výhře Soptíka tedy nejlepšího týmu v okrese za rok 2010 a v závěru hry plamen 2009/2010, pěkné 2. místo. Plán pro nadcházející rok je snaha postoupit do krajského kola. V tomto směru bychom Vás rádi zde přítomné požádali o pomoc. K postupu je třeba mít nejméně 9 dětí nejlépe ve své kategorii. V současné době musíme kategorii starších doplňovat mladšími žáky čímž nemůžeme poté postavit tým mladších žáků. Proto nám prosím pomozte sehnat další děti, které by našli zálibu v hasičském sportu a posílili by tak náš tým k postupu do kraje. V nadcházejícím roce, bychom také rádi chtěli do vybavit naší techniku, kterou také potřebujeme k postupu na kraj a to hlavně a převážně nákup nových helem pro děti a nových hadic. V nadcházejících měsících pravděpodobně v přelomu března až dubna plánujeme s dětmi také uspořádat opět proslulou bitvu klanů při níž se děti stanou rozhodčí a dospěláci se vrátí na pozice závodníků pod taktovkou naší mládeže. Letos chceme ovšem pozvat nejenom rodiče a hasiče z řad Háje, ale i také další vedoucí kolektivů mládeže v našem okrese spolu s jejich dětmi v rámci utužování kolektivu jak vedoucích tak také dětí mezi sebou. Doufáme tedy, že účast bude hojná jak z hasičského kruhu tak i z řad veřejnosti ať si každý vyzkouší co tu děláme. Po závodech se budeme snažit zajistit sál pro pokračování zábavy.

 

 

Obrazek

 

 

Jak jistě samy posoudíte práce s dětmi se nám velmi daří a chceme v ní i nadále pokračovat. Před pár lety, kdy jsme jako nováčkové co se týče hasičiny i práce s dětmi začínali jsme nevěřili, že to takhle vydrží a že si uděláme silné jméno nejenom v našem okrese. Proto bychom rádi poděkovali všem, kteří nás jakoukoliv cestou v práci s dětmi podporují a i nadále budou podporovat. Přeci jen děláme to pro děti a proto, aby neseděli například doma u počítače jak je v dnešní době běžné, ale aby našli společnou zálibu v něčem co je baví a to je požární sport. A hlavně, aby si našli nové přátele a aby posílili své staré přátelství. Proto doufáme, že za další rok Vám budeme moci podat alespoň podobnou zprávu o našich úspěších a dalších pokroků v práci s dětmi.

 

 Obrazek

 

 

 

 

Na závěr bych rád zmínil naše stávající členy, kteří dosáhli tyto úžasné výsledky a to z kategorie přípravky  Péťu Jonáše, Adámka a Honzíka Masopustů, Terezku Kofroňovou, Filípka a Vlastíka Šmejkalových, Filípka Randáčků A Járu Bureše. Za mladší žáky tu jsou Dominika Kornová, Jan Jonáš, Péťa Kadeřábek, Natálie Bobáková a Miloš Civín. Za starší kategorii nás reprezentují Veronika Jíříčkováká, Tereza Kornová, Tereza Bobáková, Tereza Jarošová, Martina Rédlová, Robert Korn a zde bych rád zmínil i mladší žáky, kteří, ale většinou běhají ve starší kategorii což je Kamča Linková a Bára Krausová. Za špičkový dorost můžeme převážně děkovat Petru Siřišťovi, Míše Sadílkové, Veronice Urbancové, Lucii Šlapníčkové a Martinu Ulehlovi, kteří přestože už mají jiné zájmy se snaží pro svůj koníček najít vždy nějaký čas. Naší základnu mládeže tedy tvoří 25 členů ale doufáme, že se v budoucnu rozšíří. Tým vedoucích mládeže děkuje za Váš čas a přeje mnoho dalších úspěchů. A zároveň děkujeme Vám za to, že jste si tuto naši zprávu vyslechli a doufáme, že se všichni opět uvidíme na bitvě klanů a na dalším ročníku memoriálu Jaroslava Jaroše. Děkuji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentíík

(ka amíí, 17. 3. 2011 15:01)

je to dobrý :DD